Dumblo siurbimas – kas tai?

Su dumblo pertekliumi susiduria ežerai, upės, kūdros ir kiti vandens telkiniai, todėl būtina palaikyti dumblo pusiausvyrą šiuose telkiniuose. Vandens augmenija, esanti vandenyje ar šalia jo, jų irstantys likučiai su laiku virsta dumblu. Jam kaupiantis, keičiasi vandens telkinio ekosistema, rūgsta vanduo ir palaipsniui prastėja vandens telkinio būklė, ženkliai apribojama rekreacinė veikla, prasideda pelkėjimas, nyksta įvairios žuvų rūšys. Dumblo siurbimas apima dumblo pašalinimą ir transportavimą iš vandens telkinių į sausumoje įrengtus grunto sėsdintuvus. Ežerų dumblas gali būti panaudojamas dirvožemio kokybės gerinimui, žemės ūkyje.

Kaip atliekamas dumblo šalinimas?

Dumblo šalinimo siurbimo metodu naudojama technologija su dumblo siurbimo priedu. Procesas prasideda nuo dumblo siurbimo iš vandens telkinio, naudojant daugiafunkcinę žemsiurbę „Watermaster Classic“, kurios dumblo siurblys yra prijungtas prie gruntolaidžio, kuriuo dumblas gali būti transportuojamas 1,5 km. atstumu. Be to, mūsų naudojama žemsiurbė pasižymi nemažu maksimaliu siurbimo gyliu, kuris siekia 5,4 m., todėl dumblo šalinimas gali būti vykdomas ne tik negiliose vandens telkinio vietose, bet ir gilesnėse ežerų, upių, kanalų, tvenkinių vietose.

Atlikus dumblo siurbimo darbus, tolimesniam vandens telkinio dumblėjimo procesui užkirsti kelią galima naikinant nepageidaujamą vandens augmeniją. Šiam procesui idealiai tinka daugiafunkcinė žemkasė „Watermaster Classic“, kuri efektyviai išrauna invazinius vandens augalus su šaknimis iš tvenkinio ar kito vandens telkinio ir užtikrina, kad jie neatžels bent 5 metus. Kita mūsų naudojama technologija „Truxor“ pjauna vandens augmeniją, kadangi ji turi pjovimo priedus ir grėblius, kurie gali surinkti plaukiojančius augalus ir kitas vandens šiukšles.

Didesnė nei 15 metų mūsų komandos specialistų patirtis užtikrina sklandžius dumblo siurbimo ir dumblėjimo proceso užkirtimo darbus. Veiksmingai šalinant dumblą iš vandens telkinių, siurbiant dumblą ir transportuojant jį dideliu atstumu nuo vandens telkinio, palaikoma švari ir neužteršta aplinka. Be to, padidėja vandens skaidrumas, išnaikinami nepageidaujami vandens augalai, todėl vanduo tampa patrauklesnis maudytis, žvejoti, plaukioti valtimis. Tinkamas dumblo naikinimas siurbiant neleidžia kauptis nuosėdoms ir užtikrina geresnį vandens tekėjimą, sukuriant saugias sąlygas rekreacinei veiklai.

„Dumblo siurbimas į geotekstilinius maišus”

Dumblo sėsdintuvai