Ežerų valymas – kas tai?

Ežerų valymas yra daugialypis procesas, kurio tikslas yra atkurti ir palaikyti ežerų ekosistemą, estetiką ir funkcionalumą. Jis apima įvairias veiklas ir metodus, kuriais siekiama gerinti vandens telkinio kokybę, pašalinti praeities taršą, išsaugoti ežerų vandens ekologinę pusiausvyrą.

Kaip atliekamas ežerų valymas?

„Watermaster Classic“ yra daugiafunkcinis įrenginys, naudojamas ežerams valyti ir prižiūrėti. Dėl savo universalių galimybių ir pažangių funkcijų „Watermaster Classic“ tapo vertingu įrankiu atkuriant ežerus, šalinant praeities taršą.

„Watermaster Classic“ gali pasiekti valomą teritoriją vandeniu, todėl nebūtina patekti per sutvarkytus sklypus. Daugiafunkcinės žemkasės unikalios funkcijos leidžia įrenginiui pasiekti įvairias ežero vietas: pakrantes, dugną, krantą, seklumas. Kadangi „Watermaster Classic“ gali įveikti skirtingą reljefą, jis gali efektyviai patekti ir išvalyti vietas, kurias kitu atveju būtų sunku arba neįmanoma pasiekti.

Gilinimas yra esminis ežero valymo ir atkūrimo procesas. Ežerų dugne ilgainiui kaupiasi nuosėdos, dumblas ir šiukšlės, kurios turi įtakos vandens kokybei, trukdo laivybai ir sutrikdo vandens ekosistemų pusiausvyrą. Ežerų dumblėjimą sukelia natūralūs gamtiniai procesai, tokie kaip vandens augmenijos puvimas, lapų kritimas į vandenį arba žmogaus vykdoma ūkinė veikla. Šalinti šių procesų padarinius buvo sukurta „Watermaster Classic“ technologija, kuri yra aprūpinta pažangia gilinimo įranga, kuri leidžia mašinai iškasti ir pašalinti nuosėdas, efektyviai pašalinant sąnašas ir atkuriant ežero gylį.

Be nuosėdų, ežeruose dažnai kaupiasi įvairių rūšių sąnašos: plūduriuojanti augmenija, šakos, rąstai. „Watermaster Classic“ turi įrankius, skirtus šioms šiukšlėms pašalinti. Jos priekyje sumontuotas grėblio priedas efektyviai surenka plūduriuojančias šiukšles, gali sugriebti ir pašalinti didesnius objektus. Mašinos denyje yra pakankamai vietos laikinai laikyti surinktas šiukšles ir tinkamai jas nutransportavus iškrauti.
Vandens pakrančių žolinė augmenija gali neigiamai paveikti ežero ekologinę pusiausvyrą ir rekreacinę veiklą. „Watermaster Classic“ turi makrofitų pašalinimo su šaknimis priedus, kad būtų galima efektyviai pašalinti ir surinkti šiuos augalus. Grėblio priedas gali išrauti augmeniją su šaknimis, surinkti plūduriuojančias arba sekliame vandenyje esančią augmeniją.

Ežero gerovė yra glaudžiai susijusi su jo pakrantės būkle. „Watermaster Classic“ padeda prižiūrėti kranto liniją, pašalindama užaugusią augmeniją, atkuriant pažeistus krantus. Mašina gali efektyviai išvalyti augaliją ir šiukšles išilgai kranto. Išvalytos ežero pakrantės sudaro tinkamas sąlygas laisvalaikio veiklai, žvejybai, laivybai. Žemkasė idealiai tinka vandens augmenija užžėlusių pakrančių valymui.

„Watermaster Classic“ sukurta atsižvelgiant į draugiškumą aplinkai. Mašinos amfibijos konstrukcija užtikrina, kad ji gali dirbti trapiose ekosistemose nepadarydama didelės žalos. Be to, „Watermaster Classic“ yra aprūpinta reagavimo į tepalų išsiliejimą įranga, leidžiančia greitai ir efektyviai sulaikyti ir išvalyti, jei ežere išsilieja tepalai ar kita cheminė medžiaga. Mes naudojame bioskaidžią hidraulinę alyvą.

„Watermaster Classic“ yra labai universali ir efektyvi mūsų naudojama ežerų valymo mašina. Dėl amfibijos konstrukcijos, gilinimo galimybių, šiukšlių šalinimo įrankių, vandens augmenijos pašalinimo priedų, vandens kokybės gerinimo funkcijų, kranto linijos priežiūros galimybių ir draugiškumo aplinkai yra nepakeičiama atkuriant ir saugant ežerą, jo pakrantes. Naudojant šią pažangią technologiją, galime užtikrinti, kad jūsų ežeras ar jo dalis bus atkurtas, išvalytas, o nepageidaujama vandens augmenija neatžels bent 5 metus.

Nuo ko priklauso ežero valymo kaina?

Kadangi ežerų valymas yra daugialypis bei sudėtingas procesas, paslaugos kaina priklauso nuo daugelio faktorių, pavyzdžiui, valomo ežero ploto, vandens augmenijos išplukdymo atstumo, užžėlimo intensyvumo, ar augmenija pjaunama, ar raunama su šaknimis, siurbiamas dumblas ir t.t. Todėl preliminarią kainą galima nustatyti tik po pokalbio telefonu ar apžiūros vietoje.

Skapiškio ežeras prieš valymo darbus ir po atliktų valymo darbų

Lampėdžių ežero valymas žemsiurbe