Vandens augmenijos šalinimas

Vandens augalai tam tikrose situacijose gali būti laikomi nepageidaujamais. Nors jie turi ekologinę reikšmę, prisideda prie ekosistemų įvairovės, jų spartus augimas bei tankumas gali trukdyti estetikai ir vandens tekėjimui.

Be to, laikui bėgant vandens augalai pradeda irti, o tai sudaro sąlygas susidaryti vandens dumblėjimo procesui, kuris yra kenksmingas, kadangi sumažina vandens srautą, gylį, deguonies lygį vandenyje, o tai daro neigiamą įtaką gyvūnijai, laivybai, rekreacinei veiklai. Dumblėjimas toliau skatina nepageidaujamų augalų, dumblių augimą, neigiamai veikia bendrą vandens ekosistemų pusiausvyrą.

Dažniausiai sutinkamos vandens augmenijos rūšys yra nendrės, meldai, ajerai. Nendrė yra aukštas ir tvirtas augalas, formuojantis tankius klodus vandens telkinių pakraščiuose, pakrantėse. Nendrių augimas gali nukonkuruoti kitus augalus, paveikdamas biologinę įvairovę ir pakeisdamas natūralią ekosistemų pusiausvyrą.

Be to, stori nendrių klodai trukdo vandens tekėjimui, gali sąlygoti potvynius ir apriboti prieigą prie vandens telkinių. Nendrių stiebai pūdami krenta į vandenį ir tampa natūralia pakrančių tarša. Gausus meldų augimas taip pat sukuria tankius klodus, kurie riboja vandens judėjimą, pramoginę veiklą, pavyzdžiui, plaukiojimą valtimis, žvejybą. Tankūs klodai turi tendenciją greitai plisti ir užteršti vandens telkinius.

Ajerai, nors ir mažiau agresyvūs nei nendrės ir meldai, dažnu atveju tampa problematiški. Ajerų šakniastiebiai sudaro tankius klodus, kurie trukdo vandens tekėjimui, riboja laivybą. Netvarkomi vandens telkiniai, apaugę vandens augmenija, ne tik yra nepraktiški, bet ir neturi estetinės vertės.

Siekiant išlaikyti estetiką, užtikrinti geresnį vandens tekėjimą, sumažinti vandens dumblėjimą, reikia pašalinti šiuos augalus. Mes specializuojamės vandens augmenijos: nendrių, meldų, ajerų pjovime, rovime su šaknimis. Šiems darbams pasitelkiame šiuolaikiškas technologijas –  daugiafunkcinę žemkasę „Watermaster Classic“ ir „Truxor“ – bei daugiau nei 15 metų patirtį turintį personalą.

Kaip atliekamas nendrių pjovimas?

Kadangi nendrės yra vieni agresyviausių vandens augalų, nendrių naikinimas turi būti atliekamas specialios technikos pagalba, ypač vandens telkiniuose, kur jos tapo invazinės ir užžėlusios. „Truxor“, daugiafunkcinė technologija, nendrių pjovimo darbus atlieka tiksliai ir efektyviai.

Su specializuotais pjovimo priedais „Truxor“ yra specialiai sukurtas pjauti nendres ir kitą vandens augmeniją. „Truxor“ technologijos išskirtinumas slypi jos gebėjime plaukioti vandeniu ir pasiekti vietas, kurių neįmanoma pasiekti įprastine technika. Kadangi ši technologija lengvai manevruoja ir turi specialius priedus, ji gali lengvai pasiekti atokiausias vandens telkinių vietas ir efektyviai nupjauti nepageidaujamus augalus.

Naudodami „Truxor“ technologiją, mes užtikriname, kad vandens augmenijos tvarkymas vyks efektyviai, minimaliai trikdant ekosistemą. Mūsų patyrusi specialistų komanda naudoja „Truxor“ funkcijas ir galimybes, siekdami užtikrinti, kad vandens telkiniai būtų tvarkingi ir  funkcionalūs.

Nendrių pjovimas yra svarbus procesas, tačiau be to, naudojant daugiafunkcinę žemkasę „Watermaster Classic“,  grėblio pagalba galima be vargo pašalinti kitą plaukiojančią ir augančią augmeniją bei išvalyti uždumblėjusį dugną. Iš vandens ištraukta masė gali būti kraunama į baržą arba ant kranto. Siurblinio kaušo pagalba augmeniją galima pašalinti ir išsiurbti.

Nendrių ar kitų nepageidaujamų vandens augalų šalinimas yra svarbus procesas ne tik dėl estetinio pakrančių vaizdo, vandens tekėjimo efektyvumo, bet ir dėl to, kad ilgainiui netvarkoma vandens augmenija skatina vandens telkinių dumblėjimą.

Daugiafunkcinė žemkasė „Watermaster Classic“ efektyviai išrauna invazinius vandens augalus su šaknimis ir užtikrina, kad jie neatžels bent 5 metus. Tai užkirs kelią vandens telkinių dumblėjimo procesui, kadangi vandens augmenija, esanti vandenyje ar šalia jo bei jų irstantys likučiai su laiku virsta dumblu. Padidėjęs vandens dumblėjimas gali mažinti turizmą, gyventojų bei lankytojų mėgavimąsi rekreacinėmis veiklomis.

Vandens augmenijos rovimas su šaknimis

Nendrių rovimas su šaknimis

Vandens augmenijos išplukdymas