Kas yra vandens kanalai?

Vandens kanalai yra dirbtinai sukurti hidrotechniniai statiniai, naudojami įvairiems tikslams: drėkinimui, transportavimui, drenažui. Kanalai skirti sujungti vandens telkinius arba akumuliuoti perteklinį drenažo surinktą vandenį ir jį nuvesti. Įrengus papildomus hidrotechninių statinių elementus, galima kontroliuoti vandens lygį. Jie atlieka labai svarbų vaidmenį aprūpinant žemės ūkiui būtinus vandens išteklius, tiekiant vandenį pramonės įmonėms. Laivuojami kanalai skirti prekių ar žmonių transportavimui. Kanalai veikia kaip svarbi infrastruktūra, padedanti valdyti vandens išteklius ir palengvinti ekonominę veiklą. Jie tapo reikšmingais kraštovaizdžio elementais, prisidedančiais prie kultūrinio ir istorinio paveldo teritorijose, kurias jie kerta.

Mes specializuojamės vandens kanalų valymo ir gilinimo srityje, naudodami pažangias technologijas, tokias kaip „Watermaster Classic“ ir „Truxor“ ir įvairaus tipo ekskavatorius, kad galėtume efektyviai prižiūrėti šiuos vandens kelius. Turėdami daugiau nei 15 metų patirtį ir naujausią įrangą, siūlome visapusiškus kanalų valymo ir gilinimo projektų sprendimus.

Kaip atliekamas vandens kanalų valymas?

Vandens kanalus reikia reguliariai valyti ir gilinti, kad būtų pašalintos nuosėdos, šiukšlės ir augmenija, galinti trukdyti vandens tekėjimui ir laivybai. Mūsų komanda pirmiausiai atlieka nuodugnų kanalo vertinimą, nustato kanalo vietas, kurias reikia išvalyti ir gilinti. Kuriame individualius projektus, pritaikytus prie kiekvieno kanalo specifinių reikalavimų, atsižvelgdami į svarbius veiksnius: kanalo gylį, augmenijos tankį, aplinkosauginius aspektus.

Platesnių kanalų valymui ir gilinimui naudojame daugiafunkcinę žemkasę „Watermaster Classic“, kuri gali lengvai plaukti sekliuose vandenyse ir lengvai pasiekti uždaras erdves. Ji gali pašalinti nuosėdas ir dumblą iš kanalo dugno, iškasti susikaupusias medžiagas, atkurti kanalo gylį ir optimizuoti vandens tėkmę. Technologija užtikrina minimalų poveikį kanalo krantams ir šalia esančioms ekosistemoms.

Vandens kanaluose dažnai auga vandens augmenija, kuri trukdo laivybai bei kraštovaizdžio estetikai. Mūsų naudojamas plaukiojantis įrenginys „Truxor“ gali lengvai pasiekti sunkiai prieinamas kanalo vietas, su pjovimo priedais ir grėbliais ji efektyviai pjauna augmeniją ir išneša į transportui pasiekiamas vietas. Amfibinis įrenginys „Truxor“ unikalios technologijos dėka gali plaukioti vandeniu ir važiuoti sausuma. Tokiu būdu yra atkuriama vandens tėkmė ir pagerinamas kanalo funkcionalumas.

Tiek „Watermaster Classic“, tiek „Truxor“ technologijos leidžia mums efektyviai atlikti vandens kanalų tvarkymą bei priežiūrą, kadangi jie yra sukurti taip, kad būtų kuo mažiau trikdoma vandens ir aplinkinė ekosistema, o mūsų specialistų komanda visų projektų metu laikosi griežtų aplinkosaugos reikalavimų, stebi vandens kokybę, taip mažinant bet kokį galimą poveikį aplinkai.

Mūsų komanda turi daugiau nei 15 metų patirtį dirbant su „Watermaster Classic“ ir „Truxor“ technologijomis, o tai padeda užtikrinti optimalius kiekvieno kanalo valymo ir gilinimo projekto rezultatus. Visoje savo veikloje pirmenybę teikiame saugai, efektyvumui ir atsakomybei aplinkai.

Vienas tokių mūsų atliktų projektų pavyzdžių – 2012 metais atliktas Nemuno salos kanalo išvalymas bei sutvarkymas, kurio metu buvo iškastas dumblas, užterštas gruntas plaukiojančiu kranu, pakrautas į baržas ir išplukdytas.

Vandens kanalo valymas

Nemuno kanalo valymas

Nemuno kanalo gilinimo darbai